Jste zdeČeskokamenický dětský pěvecký sbor ZUŠ L+K byl v krajském kole stříbrný

Českokamenický dětský pěvecký sbor ZUŠ L+K byl v krajském kole stříbrný


VložilEva Halířová - odesláno26 Březen 2019

m_img_2537.jpg

V pátek 22.3. se do Žatce sjelo 10 dětských pěveckých sborů základních uměleckých škol Ústeckého kraje, aby zde soutěžily o postup do celostátního kola. Zastoupeny byly sbory z Varnsdorfu, Loun, Děčína, Litvínova, Žatce, Postoloprt, Lovosic, Jirkova a České Kamenice. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích podle průměrného věku a počtu zpěváků.
Tříčlenná porota ve složení: Mgr. Karel Štrégl, Mgr. Dana Pražáková a Eva Kubečková měli nelehkou práci. Nakonec napříč kategoriemi udělili 4 bronzová, 4 stříbrná a dvě zlatá pásma. Postup do celostátního kola si vyzpíval sbor ze ZUŠ Varnsdorf.
Náš sbor L+K (tedy spojený sbor Lusciniae a Kamínek) pod vedením Mgr. Jany Štrbové a za klavírního doprovodu Anny Bartošové získal pásmo stříbrné, a počtem dosažených bodů se zároveň ve své kategorii umístil na 2. místě. Sbormistryně Mgr. Jana Štrbová navíc od poroty obdržela zvláštní cenu za inspirativní instrumentální doprovod.
L+K čeká ještě jedna soutěžní sborová přehlídka a to v pátek 5.4. v Litoměřicích.
A pokud byste chtěli slyšet L+K zpívat v Kamenici, přijďte se podívat v úterý 16.4. v 16.30 do Domu kultury na Jarní koncert ZUŠ.

Mgr. Jana Štrbová, Anna Bartošová