Jste zdeKarlovarský skřivánek 2019 - Oblastní kolo

Karlovarský skřivánek 2019 - Oblastní kolo

VložilEva Halířová - odesláno06 Březen 2019

Dne 14. 2. 2019 proběhlo v Novém Boru oblastní kolo Karlovarského skřivánka, ze kterého nám do celostátního kola postoupilo několik žáků.

Soutěž je určena pro 6 – 15 leté děti a mládež ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol nebo jiných školských zařízení. Soutěžilo se v pěti kategoriích, které hodnotila 3 členná porota.

Naše škola měla zastoupení v kategorii A2 a C2. V A2 se představily Kateřina Němečková, Tereza Šachová, Štěpánka Svitáková a Jessica Svobodová, všechny podaly pěkné výkony. Kateřina Němečková a Jessica Svobodová získaly čtvrté místo, Tereza Šachová třetí, a druhé místo s postupem do celostátního kola vybojovala Štěpánka Svitáková.

V kategorii C2 – populární zpěv, určené zpěvákům od 11-15 let, kteří studují sólový zpěv na základních uměleckých školách, nás zastupovaly Tereza Matiášková, Tereza Franková, Michaela Sedláčková, Anna Blažková a Khuslen Surenkhorloo. A opět žákyně získaly pěkná umístění. Khuslen Surenkhorloo a Michaela Sedláčková si vyzpívaly čtvrté místo, Anna Blažková druhé místo s postupem a Tereza Franková s Terezou Matiáškovou místo první s postupem do celostátního kola.

Na závěr bych chtěla všem našim soutěžícím poděkovat za krásné výkony, paní učitelce Mgr. Kováčové a Dipl. um. Zdeňce Cmuntové za přípravu žáků a klavírní doprovody, a postupujícím popřát hodně štěstí v celostátním kole v Karlových Varech.