„Českokamenicko očima mladého výtvarníka“

Dne 11.5. proběhla v Městské knihovně v České Kamenici vernisáž výstavy a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Českokamenicko očima mladého výtvarníka.
V letošním roce to byl již 12.ročník soutěžní přehlídky výtvarných prací.
Rok 2022 je rokem skla, tak i naše soutěž byla inspirována sklem. Děti měly zachytit skláře při jejich práci nebo nakreslit pohled na Kamenici skrz sklo. Jak se s tím popasovaly můžete posoudit právě na této výstavě. Vítězové , které vybrala porota , si potom mohli zrealizovat své malby a kresby technikou „podmalba na sklo“ a vyzkoušet si tak techniku starých mistrů. K této realizaci došlo po rozhodnutí poroty v prostorách ZUŠ. I tyto práce můžete vidět na výstavě. Na vernisáži byli všichni ocenění odměněni věcnými dary, jejichž nákup sponzorovalo Město Česká Kamenice.
Výstava potrvá do konce prázdnin. Srdečně Vás zveme.
Za výtvarný obor Mgr. Šárka Blažejovská

Výsledková listina:
Porota: Ing.Arch.Michaela Marková, výtvarnice p. Šárka Bartko, p. Šramová- vedoucí knihovny

Kategorie A :
1.Sofie Kolářová , ZUŠ ČK